Justitie krijgt geen grip op dierenactivisten

Laatste update:  6 december 2008 09:58 info

ROTTERDAM - Het lukt politie en justitie tot nu toe niet een voet tussen de deur te krijgen in kringen van gewelddadige dierenactivisten.

Foto:  Novum

Volgens een woordvoerder van het landelijk parket van het Openbaar Ministerie is deze wereld zo gesloten dat het niet is gelukt genoeg bewijs te verzamelen om personen voor de rechter te brengen. Hij reageerde hiermee zaterdag op berichtgeving in de GPD-kranten.

Er is wel veel aandacht van de opsporingsdiensten voor dierenrechtenactivisten, maar die heeft de afgelopen vier jaar nog niet tot rechtszaken geleid.

Het gaat om activisten die bijvoorbeeld auto's in brand steken van werknemers van bedrijven die proefdieren gebruiken en hen thuis lastigvallen en bedreigen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

NUsport - Voetbal

Guidetti kan zijn geluk niet op

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)