Nederlander bevrijd in India

Laatste update:  28 november 2008 11:19 info

DEN HAAG - Een Nederlander die zich dertig uur voor terroristen had schuilgehouden op zijn kamer in het Trident-Oberoi hotel in Mumbai is vrijdagochtend door Indiase commando's bevrijd.

Foto:  ANP

Dat meldde een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag.

De man is opgevangen door medewerkers van het Nederlandse consulaat in Mumbai. Hij verkeert in goede gezondheid en heeft inmiddels contact gehad met zijn familie in Nederland. Op verzoek van de Nederlander verstrekt Buitenlandse Zaken geen nadere details en persoonsgegevens.

Onzekerheid

De ongeveer honderd in Mumbai woonachtige Nederlanders zijn allen veilig, zei de woordvoerder van het ministerie. Over het lot van twee Nederlanders die naar Mumbai zouden zijn gereisd, bestaat echter onzekerheid.

Het gaat om een man die zwaargewond zou zijn geraakt toen een terrorist het vuur opende in een trein en om een man van wie de familie in Nederland zich heeft gemeld bij Buitenlandse Zaken.

Speurwerk

Speurwerk van het consulaat in Mumbai, onder meer in ziekenhuizen, heeft in beide gevallen nog niets opgeleverd.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)