Lagere AOW of bijstand bij weigeren huisbezoek

Laatste update:  10 oktober 2008 17:39 info

DEN HAAG - Een alleenstaande met AOW of bijstand die geen huisbezoek toestaat voor controle op fraude, krijgt een lagere uitkering van 50 procent van het minimumloon.

Foto:  ANP

Dat heeft het kabinet vrijdag besloten op advies van staatssecretaris Ahmed Aboutaleb van Sociale Zaken.

Aboutaleb kondigde deze zomer al aan dat hij het makkelijker wil maken om bij AOW'ers en bijstandgerechtigden thuis te controleren. Huisbezoeken zijn volgens hem nodig, omdat de leefsituatie van iemand van invloed is op de hoogte van de uitkering.

Een alleenstaande heeft recht op 70 procent van het minimumloon, terwijl een persoon die samenwoont 50 procent krijgt.

Moeilijker

Vorig jaar was het door rechtelijke uitspraken moeilijker geworden om met huisbezoeken te controleren op uitkeringsfraude voor de gemeentelijke sociale diensten en de Sociale Verzekeringsbank, die de AOW uitvoert.

Aboutaleb hoopt hierin nog in de eerste helft van volgend jaar verandering te brengen gebracht door medewerking aan de huisbezoeken wettelijk verplicht te stellen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (101)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)