Gewapende overval in Amsterdamse winkelstraat

Laatste update:  8 oktober 2008 13:46 info

AMSTERDAM - Een groot deel van de Nieuwendijk in het centrum van Amsterdam is woensdagochtend afgezet geweest na een gewapende overval in een filiaal van de Hema.

NU.nl/Robby Hiel

Een zoektocht van een arrestatieteam naar de overvallers heeft niets opgeleverd.

De gemaskerde en gewapende daders waren woensdagmorgen omstreeks 8 uur het pand binnengedrongen. Daar bedreigden en knevelden ze twee personeelsleden, zo maakte de politie bekend.

Aangezien het vermoeden bestond dat de overvallers zich nog in het pand bevonden, zette de politie een groot deel van de winkelstraat in het centrum van de hoofdstad af. Omstreeks kwart over elf beƫindigde het arrestatieteam de zoekactie in het grote winkelpand. Ze troffen niemand aan.

Personeel

De daders wisten de winkel voor openingstijd binnen te komen. De bedreigde personeelsleden konden het warenhuis veilig verlaten. De daders hebben een onbekend bedrag buitgemaakt.

De politie zette een helikopter in en hield de winkelpanden in de directe omgeving dicht. Die zijn inmiddels weer open. De forensische opsporingsdienst gaat nu onderzoek doen. Het is onduidelijk wanneer de Hema de deuren weer kan openen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (101)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)