Voorwaardelijke celstraf en werkstraf voor Veerman

Laatste update:  18 juli 2003 14:39 info

De rechtbank in Haarlem heeft vrijdag de 57-jarige Volendammer Jan Veerman, eigenaar van café De Hemel, veroordeeld tot twaalf maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en een werkstraf van 240 uur. Bovendien mag hij zijn beroep als horecaondernemer twee jaar lang niet uitoefenen.

Het Openbaar Ministerie had tevens boetes van in totaal 3000 euro geëist wegens overtreding van de bouwverordening en de Drank- en Horecawet. In die vorderingen verklaarde de rechtbank het OM niet ontvankelijk.

Brand- en dood door schuld

De veroordeling geldt brand- en dood door schuld en het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel. Volgens de rechtbank was er voldoende grond voor het opleggen van een onvoorwaardelijke celstraf. Maar om Veerman de mogelijkheid te bieden voor alle betrokkenen tot een bevredigende afwikkeling van de gevolgen van de ramp te kunnen komen, koos het college voor een voorwaardelijke sanctie.

Het OM had niet gevraagd om een verbod op beroepsuitoefening voor Veerman, maar de rechtbank vond deze maatregel noodzakelijk omdat hij tijdens het proces onvoldoende heeft laten blijken dat hij zich bewust is van zijn verantwoordelijkheden als horecaondernemer.

Vrijspraak

De rechtbank sprak de 27-jarige dochter van Veerman, Laura Veerman, en de 35-jarige bedrijfsleider John V. vrij van hun betrokkenheid bij de brand.

John V. werd verdacht van brand en dood door schuld en het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel. Tegen hem had het Openbaar Ministerie tien maanden celstraf geëist. Laura Veerman werd brand door schuld ten laste gelegd. Het OM eiste hiervoor drie maanden celstraf en vrijspraak voor de andere twee feiten.

Bij de brand in café De Hemel kwamen tijdens de nieuwjaarsnacht van 2001 veertien jongeren om het leven en raakten er bijna driehonderd gewond.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Wetenschap

Stevige vorstperiode maakt winter ‘normaal’

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (101)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Suarez-imitatie

Voor aanvang van het duel tussen Aston Villa en Manchester City weigert de clubmascotte van Villa de hand te schudden van zijn collega.

Bekijk de video