Georgië schiet Russisch spionagevliegtuig neer

Laatste update:  23 september 2008 11:57 info

TBILISI - Georgië heeft even ten zuiden van de opstandige regio Zuid-Ossetië een onbemand Russisch verkenningsvliegtuig neergeschoten. Dat maakte een woordvoerster van het Georgische ministerie van Binnenlandse Zaken dinsdag bekend.

Foto:  ANP

Het spionagetoestel werd maandagochtend nabij de stad Gori neergehaald.

Gori ligt circa 30 kilometer van de grens met Zuid-Ossetië. Rusland ontkent de beschuldigingen en noemt het voorval "de laatste media provocatie van Georgië om de situatie in de regio te destabiliseren", aldus een woordvoerder van het ministerie van Defensie.

In augustus kwam het tot een gewapend treffen tussen Rusland en Georgië na een aanval van Georgische troepen op Zuid-Ossetië. Sindsdien is de relatie tussen de landen sterk verslechterd.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)