Meer schade rond bouwput Noord-Zuidlijn (video)

Laatste update:  19 september 2008 10:49 info

AMSTERDAM - Een lek in een bouwput voor de Noord-Zuidmetrolijn aan de Vijzelgracht in Amsterdam heeft meer schade veroorzaakt dan tot nu toe was gebleken. Ook in een nabijgelegen straat zijn panden verzakt.

Foto:  NU.nl/Alphons van Nieuwenhuis

 Bekijk video

Volgens Het Parool hebben bewoners van een woning in de Eerste Weteringdwarsstraat scheuren in hun muren aangetroffen. Al snel bleken ook hun buren schade te hebben.

De panden zouden zijn gebouwd op de restanten van een oud klooster, en daardoor mogelijk onvoldoende diep gefundeerd zijn. Daardoor zou volgens bewoners het hele huizenblok verzakken.

Damwand

Een week geleden werden zeven panden aan de Vijzelgracht ontruimd, nadat ze begonnen te verzakken toen een gat in een damwand ontstond, waardoor grondwater wegliep. Dat gebeurde een dag nadat de werkzaamheden aan de bouwput na maanden weer waren hervat. De bouw was stilgelegd nadat in juni ook al vier panden dreigden in te storten.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Prins Albert complimenteert Caro Emerald

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

NUzakelijk column

'Een goed functionerende beurs is van groot belang voor ondernemers.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Quebec

Zo'n zevenhonderd mensen zijn woensdagavond gearresteerd tijdens een protest van studenten in de Canadese provincie Quebec.

Bekijk fotoserie (5)

Ontruiming

De ontruiming van het tentenkamp in Ter Apel was volgens de rechtbank 'disproportioneel'. Bekijk hier de video.

Bekijk fotoserie (12)