Ed Sinke haalt opnieuw uit naar Verdonk

Laatste update:  17 september 2008 18:54 info

AMSTERDAM - De voormalige adviseur van Rita Verdonk, Ed Sinke, heeft opnieuw felle kritiek geuit op zijn voormalige vertrouweling.

Foto:  ANP

Verdonk zou volgens Sinke voor duizenden euro's aan cadeaus hebben geaccepteerd zonder dat te melden in het geschenkenregister van de Tweede Kamer. Sinke deed zijn uitspraken in weekblad Elsevier.

Verdonk zou eind 2007 een diamanten ring van tienduizend euro hebben ontvangen van een bewonderaar. De oud-minister van Vreemdelingenzaken en Integratie zou toen met Sinke hebben overlegd of ze dit cadeau moest opgeven, maar besloot dat uiteindelijk niet te doen.

Onafscheidelijk

Ed Sinke en Rita Verdonk waren twee jaar lang onafscheidelijk. In de periode dat zij een gooi deed naar het lijsttrekkerschap van de VVD, maar ook later toen zij de beweging Trots op Nederland oprichtte.

Dit voorjaar vertrok Ed Sinke als adviseur van Verdonk. De aanvankelijke lezing was dat Sinke meer tijd voor zijn eigen bedrijf nodig had. Even later beschuldigde Verdonk hem er echter van geld uit de TON-kas te hebben gehaald.

Niets te verwijten

Sinke wist aan de hand van een accountantsrapport aan te tonen dat hem niets te verwijten viel. Verdonk is nog bezig met een eigen accountantsonderzoek. Vorige week sprak Sinke voor het eerst in het openbaar over de rel bij het tv-programma NOVA.

Hierin beschuldigde hij Verdonk van karaktermoord. Ook noemde hij haar 'gewetenloos' en verweet hij haar Nederland voor de gek te houden.

Leugens

De huidige adviseur en woordvoerder van Verdonk, Kai van der Linde reageert woest op de aantijgingen. "Ed Sinke probeert met leugens Rita Verdonk zwart te maken. Wij doen geen mededelingen over donateurs. De giften zijn volledig legaal."

Het is voor Kamerleden verplicht om persoonlijke giften openbaar te maken in het geschenkenregister van de Tweede Kamer. In dit register stond de ring overigens wel vermeld, maar niet de waarde ervan.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Cd-recensies

Van Halen - A Different Kind Of Truth

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)