Honderdduizenden bij mis met paus in Parijs (video)
PARIJS - Ruim 250.000 mensen hebben zaterdag in Parijs op het complex Esplanade des Invalides de mis met paus Benedictus XVI gevierd.
Foto: ANP
De gelovigen ontvingen de paus met gejuich toen hij omstreeks half tien in zijn pausmobiel bij het complex aan de Seine arriveerde.
Tienduizenden pelgrims, onder wie vele gezinnen met kinderen, waren in de nacht met de trein of de auto naar Parijs gereisd om de mis in de openlucht met de paus bij te wonen. De mis begon om 10.00 uur.
Afgoden
De paus stelde dat in de moderne wereld geld, bezittingen en macht tot een soort afgoden zijn geworden.
"Hebben geld en het vurig verlangen naar bezittingen en zelfs naar kennis de mens niet afgeleid van zijn ware bestemming", zei de paus in vloeiend Frans.
Bezoek
Paus Benedictus XVI kwam vrijdag in Parijs aan voor een bezoek van vier dagen aan Frankrijk. De belangrijkste reden voor de reis is dat het Zuid-Franse bedevaartsoord Lourdes dit jaar herdenkt dat de Mariaverschijningen daar 150 jaar geleden zouden hebben plaatsgehad.
Lourdes
Zaterdagmiddag reisde Benedictus door naar Lourdes. Hij blijft hier twee dagen en bezoekt hier de grot waar de moeder van Christus zich tussen 11 februari en 16 juli 1858 achttien keer aan de veertienjarige Bernadette Soubirous zou hebben geopenbaard.

Startpagina