Albayrak wil agressie in gevangenissen aanpakken

Laatste update:  10 september 2008 13:13 info

DEN HAAG - Staatssecretaris Nebahat Albayrak (Justitie) wil bedreigingen en intimidatie van gevangenispersoneel aanpakken. Slechte omgangsvormen door leidinggevenden moeten over ruim twee jaar gehalveerd zijn.

Foto:  ANP

Agressie tussen collega's onderling wil de staatssecretaris met 30 procent terugdringen.

Dat staat in een plan van aanpak dat Albayrak woensdag naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. De bewindsvrouw meldt daarin dat ze vasthoudt aan eerdere voornemens om ongewenste omgangsvormen bij de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) sterk terug te dringen.

Onderzoek

Albayrak reageert met haar plan op een onderzoek van de Arbeidsinspectie. Daaruit blijkt dat te veel personeel in gevangenissen en tbs-klinieken blootstaat aan agressie van zowel gedetineerden als collega's.

De Arbeidsinspectie heeft zich geconcentreerd op instellingen waar werknemers al minder tevreden waren. Daar heeft ruim vier op de tien gevangenisbewaarders regelmatig of structureel last van stress.

De staatssecretaris erkent dat het moeilijk wordt de problemen sterk terug te dringen, maar denkt dat haar plannen haalbaar zijn.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Wetenschap

Stevige vorstperiode maakt winter ‘normaal’

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (101)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Suarez-imitatie

Voor aanvang van het duel tussen Aston Villa en Manchester City weigert de clubmascotte van Villa de hand te schudden van zijn collega.

Bekijk de video