. Het laatste nieuws lees je het eerst op NU.nl
|

Premier Pakistan ontsnapt aan aanslag (video)

Uitgegeven: 3 september 2008 12:34
Laatst gewijzigd: 3 september 2008 17:40

ISLAMABAD - De Pakistaanse premier Yousaf Raza Gilani is woensdag ontsnapt aan een aanslag op zijn leven. In de buurt van de stad Rawalpindi werden schoten afgevuurd op zijn auto die in konvooi naar hem toe werd gereden.

ANP
Gilani ontsnapt aan aanslag

Gilani zat zelf nog niet in de auto toen de aanslag werd gepleegd.

Op televisiebeelden was te zien dat twee auto's uit het konvooi, waaronder het gepantserde voertuig van Gilani, beschadigd raakten door kogelinslagen. Aanhoudingen zijn nog niet verricht.

De aanslag komt op een precair moment. Zaterdag staan presidentsverkiezingen op het programma in Pakistan.

Steun

Eerder op de dag was Gilani nog in Lahore om steun te betuigen aan Asif Zardari, echtgenoot van de in december vermoordde voormalige premier Benazir Bhutto. Zardari is nu zelf kandidaat om president te worden namens de PPP-partij, waarvan Gilani ook lid is.

De regering-Gilani kampt met aanhoudend geweld van moslimextremisten. Met name in de regio's die grenzen aan Afghanistan hebben deze militanten een sterke positie.

In de rest van het land groeit hun macht echter ook, wat onder meer blijkt uit het feit dat ze al een serie aanslagen hebben gepleegd in Islamabad en Rawalpindi, de belangrijkste garnizoenssteden van Pakistan.

© ANP

Overig nieuws

Achterklap

Boekenweek

De boekenweek is van start en heeft als thema 'opgroeien in de letteren'. Joost Zwagerman schreef het geschenk.
- Interview
- Verslag Boekenbal
- Recensie Duel
- NU.nl-lezersactie

Giovanca

Exclusief op NU.nl: de nieuwe videclip van Giovanca, Drop It.

Bekijk video

Channing Tatum

Channing Tatum is te zien in het zoetige Dear John. NU.nl sprak met de populaire acteur.

Lees verder