Delfts raceteam wint met bio-ethanol racewagen

Laatste update:  12 augustus 2008 18:13 info

DELFT - Studenten van de Technische Universiteit Delft zijn de winnaars van de Formula Student competitie van Duitsland. Het DUT (Delft University of Technology) raceteam eiste maandag op het circuit van Hockenheim de overwinning op met een lichtgewicht racewagen op bio-ethanol.

NU.nl/Jorrit Lousberg

Dat liet een woordvoerder van het team dinsdag weten.

Het merendeel van de andere wagens reed op conventionele brandstoffen. Naast de overwinning, waarbij 77 teams werden verslagen, wonnen de studenten dan ook onder meer de prijs voor de 'meest brandstof efficiënte wagen'.

De Delftse wagen verbruikte namelijk maar de helft van de hoeveelheid brandstof die de gemiddelde tegenstander nodig had. Delft bewees met de DUT08 dat een snelle wagen ook duurzaam kan rijden.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)