De Hoop Scheffer bezoekt Uruzgan

Laatste update:  25 juli 2008 16:20 info

DEN HAAG - NAVO-secretaris-generaal Jaap de Hoop Scheffer heeft vrijdag een bezoek gebracht aan de Nederlandse en Australische troepen in Uruzgan.

Foto:  Novum

Hij bezocht Kamp Holland in Tarin Kowt en vloog later per helikopter door naar de basis Qudus in de Baluchivallei, waar voornamelijk Afghaanse troepen actief zijn.

Dat hebben het ministerie van Defensie en de NAVO vrijdag bekendgemaakt. De Hoop Scheffer werd vergezeld door zijn vrouw en de hoogste NAVO-generaal John Craddock.

Ze spraken in Uruzgan met gouverneur Asadullah Hamdam en lokale leiders over de situatie en wat zij nodig hebben om die te verbeteren.

Vooruitgang

De Nederlandse topman van het militaire bondgenootschap vindt dat er zichtbaar vooruitgang is in Uruzgan. "Ik heb vandaag duidelijk gezien dat de cynici het mis hebben. Hier wordt een beter leven opgebouwd, door de Afghaanse bevolking, met hulp van de internationale gemeenschap", aldus een verklaring van de secretaris-generaal.

Bezoek

Het bezoek aan de zuidelijke provincie waar de Nederlandse troepen de leiding hebben, was het laatste onderdeel van een driedaags bezoek aan Afghanistan. De Hoop Scheffer bezoekt dit land geregeld.

In de hoofdstad Kabul ontmoette hij president Hamid Karzai en enkele ministers met wie hij sprak over de verkiezingen volgend jaar voor een nieuwe president en voor provinciale besturen.

Ook sprak hij daarover met leden van het Afghaanse parlement. De NAVO-topman had verder een ontmoeting met vertegenwoordigers van de mensenrechtenorganisatie ACSF en van de vrouwenorganisatie AWRC.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Wetenschap

Stevige vorstperiode maakt winter ‘normaal’

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (103)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Suarez-imitatie

Voor aanvang van het duel tussen Aston Villa en Manchester City weigert de clubmascotte van Villa de hand te schudden van zijn collega.

Bekijk de video