. Het laatste nieuws lees je het eerst op NU.nl
|

Nederlandse strafzaak tegen Jerry K. uitgesteld

Uitgegeven: 14 juli 2008 12:39
Laatst gewijzigd: 14 juli 2008 12:53

AMSTERDAM - Het gerechtshof in Amsterdam heeft maandag de strafzaak tegen Jerry K. uitgesteld tot 12 december. In de tussentijd moet blijken of de straf die K. in Brazilië opgelegd heeft gekregen wegens de productie van kinderporno, in aangepaste zwaarte in Nederland ten uitvoer kan worden gelegd.

Jerry K. en Johan T. ontvluchtten Brazilië in 2004 nadat zij daar tot forse straffen waren veroordeeld. Het gerechtshof in Rio de Janeiro bepaalde de straffen in april van dit jaar op 21 en 17 jaar.

De zaak leidde tot een diplomatieke rel en tot protesten in de Tweede Kamer, omdat de twee mannen bij hun vlucht gebruik maakten van door het Nederlandse consulaat in Rio verstrekte noodpaspoorten.

Executie

Minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie zegde de Kamer in april toe dat hij binnen afzienbare termijn een zogeheten WOTS-verdrag met Brazilië zou sluiten, dat executie van het Braziliaanse vonnis in Nederland mogelijk moet maken. Bij die executie wordt de straf naar Nederlandse maatstaven omgezet.

Jerry K. (39) is samen met zijn vrouw en schoonvader vervolgd in de kinderpornozaak, Johan T. niet. K. kreeg hier een werkstraf van 240 uur. Zowel K. als zijn medeverdachten tekenden hoger beroep aan, evenals het Openbaar Ministerie.

Vonnis

Advocaat-generaal Raymond Tdlohreg zei maandag tijdens de zitting bij het hof dat de aanklacht in de Nederlandse zaak mogelijk wordt uitgebreid met feiten uit de Braziliaanse zaak. Dat is echter afhankelijk van wat er met het Braziliaanse vonnis in Nederland gebeurt - als het ten uitvoer wordt gelegd, dan vervallen de Braziliaanse feiten. In de zaak-K. gaat het echter ook om Oost-Europese meisjes.

In het kader van de Nederlandse strafzaak hebben zeven slachtoffers uit Brazilië een advocaat in de arm genomen om schadevergoeding te kunnen eisen.

© ANP

Overig nieuws

NUfoto

Haïti

Studenten uit Haïti hebben een documentaire gemaakt over hun door een aardbeving verwoeste land.

Bekijk video

Burgers' Zoo

Familiebedrijf Burgers' Zoo wil geen Ark van Noach zijn

Lees verder op NUzakelijk.nl

Carnaval

Dit weekend werd al op veel plaatsen Carnaval gevierd.

Bekijk lezersfoto's