'Straf voor gijzelaars door bevrijding Betancourt' (video)

Laatste update:  8 juli 2008 11:08 info

WASHINGTON - De gijzelaars van de Colombiaanse FARC-rebellen worden door hun bewakers gestraft voor de bevrijding vorige week van onder meer de Frans-Colombiaanse politica Ingrid Betancourt.

Foto:  ANP

 Bekijk video

Dat heeft een van de drie Amerikanen gezegd die ook werd bevrijd door het Colombiaanse leger, berichtte CNN dinsdag.

De drie Amerikanen lieten voor het eerst sinds de bevrijding van zich horen. "De mensen die nu nog vastzitten, krijgen straf voor onze ontsnapping", aldus Marc Gonsalves. "Ze moeten met een ketting om hun nek en zware bepakking op hun rug door de jungle lopen." Volgens Gonsalves is de FARC geen rebellenbeweging, "maar het zijn terroristen met een hoofdletter T".

In 2003 stortte het vliegtuigje van de drie neer in de jungle en werden ze gevangen genomen door de FARC, een van oorsprong marxistische beweging.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Cd-recensies

Van Halen - A Different Kind Of Truth

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)