Texel is klaar met doden van ganzen

Laatste update:  26 juni 2008 19:09 info

DEN BURG - Duizenden grauwe ganzen op Texel zijn de afgelopen weken gedood. Volgens een woordvoerder van de gemeente zijn de ganzen gevangen en vergast, waarvoor de organisatie Duke Faunabeheer ontheffing had gekregen.

Foto:  Wikipedia/Luis Miguel Bugallo Schez

De ontheffing voor het doden van de grauwe ganzen geldt tot 30 juni, maar volgens de woordvoerder is de laatste grauwe gans al vorige week vergast. Hoeveel ganzen in totaal zijn gedood, is nog onbekend.

Een oproep van de Faunabescherming om Texel als toeristische bestemming te vermijden uit protest tegen het doden van de dieren, doet de woordvoerder af als achterhaald.

Op Texel zijn 's zomers tussen de 7000 en de 10.000 ganzen. In de winter verdubbelt dat aantal door de komst van overwinterende ganzen. De populatie groeit jaarlijks met meer dan 20 procent. Op het eiland zijn geen vossen of andere natuurlijke vijanden van de gans.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder