'Politie overtreedt massaal wapenregels'

Laatste update:  29 mei 2008 10:49 info

AMSTERDAM - De politie overtreedt massaal de eigen wapenregels. Uit interne registratiegegevens blijkt dat vorig jaar 1200 agenten die gezakt waren voor de schiettoets, hun vuurwapen niet hebben ingeleverd.

Foto:  anp

Dat meldt onder meer het Nederlands Dagblad.

Uit gegevens blijkt dat ongeveer de helft van deze agenten nog surveilleert met een wapen, terwijl dat dus eigenlijk niet mag.

Inleveren

Volgens de krant is minister Ter Horst van Binnenlandse Zaken op de hoogte van deze feiten. Ze eist in een nog niet openbare brief aan de korpsbeheerders dat nog dit jaar alle agenten die hun schiet- en geweldstoets niet hebben gehaald hun wapens inleveren.

Cijfers

Een woordvoerder van de Raad van Hoofdcommissarissen zegt dat de krant de cijfers verkeerd hebben geïnterpreteerd. Het aantal van twaalfhonderd heeft betrekking op de wapeninnameregistratie, zegt hij.

De raad vermoedt dat het eerder gaat om tientallen agenten die hun wapens niet daadwerkelijk hebben ingeleverd. Ook de woordvoerder van Ter Horst zegt dat bij het aantal van twaalfhonderd ook gevallen zitten van gebrekkige registratie.

Problemen

Tegelijkertijd erkent de raad dat er problemen bestaan met de innameregistratie voor dienstwapens. In 2004 was al toegezegd dat het onbevoegd surveilleren met wapens uitgebannen wordt.

De Raad van Hoofdcommissarissen heeft van Ter Horst te horen gekregen dat de registratie eind dit jaar op orde moet zijn, zegt de woordvoerder van de raad. "Het signaal is aangekomen."

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (101)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)