Rotterdam geeft islamitische school laatste kans

Laatste update:  22 mei 2008 17:05 info

ROTTERDAM - De islamitische school Ibn Ghaldoun in Rotterdam krijgt tot aan de zomervakantie de tijd om orde op zaken te stellen.

Foto:  ANP

Het schoolbestuur zal niet alleen een verbeterplan moeten presenteren, maar ook moeten aantonen dat de kwaliteit van het onderwijs daadwerkelijk is verbeterd.

Als Ibn Ghaldoun dat niet voor 14 juli kan aantonen, zal wethouder Leonard Geluk (CDA, Onderwijs) ouders afraden hun kinderen naar deze school te sturen. Die toezegging deed wethouder Geluk donderdag aan de gemeenteraad.

Opschorting

De wethouder schortte vorige week de gemeentelijke subsidie voorlopig op. De school heeft enkele tienduizenden euro's niet goed verantwoord. Ook vordert de gemeente een openstaande huurschuld van 2 ton in.

De onderwijswethouder nam de maatregelen nadat bekend was geworden dat de landelijke onderwijsinspectie de school had beoordeeld als een "zeer zwakke school'', het laagste kwaliteitsniveau van Nederland. De lesstof deugt niet en de toetsen zijn slecht.

Onbevoegd

Geluk liet de raad wel weten dat hij geen bevoegdheden heeft om de school te sluiten.

"Het enige dat ik kan doen is subsidies intrekken, niet mee werken aan nieuwbouw en morele druk uitoefenen. Maar we zijn ook niet uit op sluiting. We willen dat de leerlingen goed onderwijs krijgen.''

Zwaardere sancties

De PvdA diende een motie in die Geluk dwingt om bij minister Ronald Plasterk aan te dringen op meer instrumenten voor lokale overheden om scholen zwaardere sancties op te leggen. De raad nam die motie met een grote meerderheid aan.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Prins Albert complimenteert Caro Emerald

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

NUzakelijk column

'Een goed functionerende beurs is van groot belang voor ondernemers.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Quebec

Zo'n zevenhonderd mensen zijn woensdagavond gearresteerd tijdens een protest van studenten in de Canadese provincie Quebec.

Bekijk fotoserie (5)

Ontruiming

De ontruiming van het tentenkamp in Ter Apel was volgens de rechtbank 'disproportioneel'. Bekijk hier de video.

Bekijk fotoserie (12)