Dalai lama wil serieus overleg met China

Laatste update:  26 april 2008 13:48 info

DHARAMSHALA - De dalai lama heeft zaterdag laten weten dat hij bereid is tot overleg met China over de situatie in Tibet. Hij maakte duidelijk dat hij alleen "serieuze discussies" wil.

Foto:  ANP

De dalai lama zei dat overleg met de Chinese autoriteiten zinloos is als dat alleen wordt gehouden om de zorgen van de internationale gemeenschap over de situatie in Tibet te verminderen.

Basis

Na een bezoek aan de Verenigde Staten is de verbannen geestelijk leider van Tibet teruggekeerd in Dharamsala in het noorden van India, waar hij zijn basis heeft.

Vrijdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua dat functionarissen van de Chinese regering binnen enkele dagen een ontmoeting hebben met een vertegenwoordiger van de dalai lama.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder