Brusselse deelgemeente verbiedt Mosquito

Laatste update:  26 april 2008 11:01 info

BRUSSEL - In Brussel heeft de deelgemeente Elsene een verbod uitgevaardigd op de Mosquito, het apparaat dat met een irritante, hoge toon hangjongeren verjaagt.

Foto:  ANP

De lokale politici vragen ook de Europese Commissie om een oordeel te vellen over de omstreden 'hangjongerenverdrijver'.

De toon van de Mosquito is hoog en scherp maar alleen hoorbaar voor jongeren onder de 25. Volwassenen hebben er geen last van.

Zorgen

De Mosquito's zijn vooral populair in Groot-Brittannië, waar er al 3500 in gebruik zijn, maar ook in Nederland hangen er al driehonderd in zestig gemeenten. Maar de zorgen over het apparaat nemen toe.

Zo laat minister André Rouvoet voor Jeugd en Gezin onderzoeken of het apparaat niet in strijd is met de grondwet en dan met name met het recht op de persoonlijke levenssfeer en de onaantastbaarheid van het lichaam.

Schade

Ook in het Europees Parlement vragen tegenstanders zich af of het apparaat niet in strijd is met de vrijheid van beweging van jongeren. Bovendien is nog te weinig duidelijk over mogelijke schade voor de gezondheid van jonge kinderen of baby's als zij in de buurt van de apparaten komen.

Rotterdam hangt in afwachting van nieuw onderzoek geen nieuwe Mosquito's op, de oude mogen voorlopig wel blijven hangen. De SP-jongeren voeren actie en menen dat de jongeren door de kastjes hoogstens op een andere plek gaan hangen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)