Ali Chemicali verlaat ziekenhuis

Laatste update:  23 april 2008 13:25 info

HAMMAN - Ali Hassan al-Majid, alias Ali Chemicali, heeft dinsdag het ziekenhuis verlaten. De ex-handlanger van dictator Saddam Hoessein was vorige week in hongerstaking gegaan en kreeg een hartaanval. Al-Majids gezondheid is weer stabiel, liet zijn advocaat Badie Aref woensdag in Amman weten.

Foto:  ANP

Al-Majid mag terug naar het Amerikaanse detentiecentrum Camp Cropper bij het vliegveld van Bagdad. Hij blijft echter onder medisch toezicht staan omdat hij diabetes en hartproblemen heeft, aldus Aref.

Met de hongerstaking protesteerde al-Majid tegen de erbarmelijke omstandigheden in de gevangenis.

Executie

Ali Chemicali is in juni ter dood veroordeeld voor genocide, misdaden tegen de menselijkheid en oorlogsmisdaden.

Eind februari gaf de presidentiële raad in Irak toestemming voor zijn executie, maar daarvoor is nog geen datum vastgelegd.

Gifgas

Generaal Ali-Majid was een trouwe aanhanger van dictator Saddam Hussein. Zijn bijnaam 'Ali Chemicali' verwierf hij door het op grote schaal inzetten van gifgas tegen de Koerden.

Hij maakte honderden dorpen met de grond gelijk, waarbij vele tienduizenden mensen het leven verloren.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)