OM wil 2 jaar verlenging tbs voor belager Pieper

Laatste update:  21 april 2008 14:43 info

HAARLEM - Officier van justitie Anne Peters heeft maandag bij de rechtbank in Haarlem een verlenging van twee jaar gevorderd van de tbs-behandeling van de 47-jarige Paul T.

Foto:  ANP2

De Amsterdammer kreeg in april 2004 tbs met dwangverpleging opgelegd, omdat hij in mei 2003 de vrouw van zakenman Roel Pieper aanviel en haar ernstig verwondde met een mes.

De man drong destijds het landgoed van het echtpaar Pieper binnen in Aerdenhout en viel het stel aan. Pieper zelf raakte daarbij lichtgewond. Tijdens de aanval leed T. aan psychotische wanen. Hij dacht dat Pieper een organisatie leidde die het op hem had gemunt.

Beschermde woonvorm

Inmiddels gaat het volgens zijn begeleiders goed met de man. Hij woont in een beschermde woonvorm en werkt bij een bedrijf in Rotterdam. De tbs-kliniek die hem begeleidt, wil de komende twee jaar toewerken naar een proefverlof.

"Hij heeft sneller dan verwacht zijn draai weer gevonden", zei een psycholoog van de kliniek tijdens de zitting.

Geleidelijke afbouw

Volgens een rapport van de kliniek is de kans op herhaling op korte termijn laag, maar op langere termijn hoger. Een geleidelijke afbouw van de behandeling is het beste volgens de deskundigen. Officier van justitie Peters ondersteunde die visie. "We moeten niet overhaasten."

Roel Pieper vertelde begin april in het Financieele Dagblad dat hij met zijn vrouw naar Frankrijk is geëmigreerd. Pieper nam het hoog op dat justitie had verzuimd hem te melden dat T. sinds januari op onbegeleid verlof mag. Hij noemde dit als reden voor de verhuizing.

Onafhankelijke rechter

T. wil zelf graag dat zijn tbs met een jaar wordt verlengd. "Ik hoop in die periode verder te komen." Advocaat Wim Anker zei dat zijn cliënt er behoefte aan heeft dat de onafhankelijke rechter de tbs over een jaar weer toetst.

"Een termijn van een jaar stimuleert, twee jaar kan demotiveren." Hij wees erop dat T. zeer gemotiveerd is, trouw zijn medicijnen slikt, open is over zijn gevoelens en over een groot sociaal netwerk beschikt. Hij hoopt dat de tbs van T. over een jaar voorwaardelijk kan worden beeïndigd.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Cd-recensies

Van Halen - A Different Kind Of Truth

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)