Rusland schaft ruimtetoerisme af

Laatste update:  12 april 2008 16:57 info

MOSKOU - Rusland neemt vanaf 2010 geen toeristen meer mee de ruimte in wegens ruimtegebrek op het Internationale Ruimtestation ISS.

Foto:  ESA

Dat maakte het hoofd van de Russische ruimtevaartorganisatie Roskosmos, Anatoli Perminov, zaterdag op de Russische Dag van de Kosmonauten bekend.

De Amerikaanse ondernemening Space Adventures heeft tot 2009 toeristenplaatsen aan boord van de Russische Sojoez-capsule gereserveerd.

In de toekomst is Roskosmos wel bereid om privébedrijven te helpen ruimtereizen op te zetten.

Met hulp van de Russen hebben tot op heden vijf toeristen het heelal bezocht. Sinds de recente prijsverhogingen kost een tripje 40 miljoen dollar (25 miljoen euro).

Op 12 april 1961 maakte de Russische kosmonaut Joeri Gagarin als eerste mens ter wereld een ruimtereis.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Prins Albert complimenteert Caro Emerald

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

NUzakelijk column

'Een goed functionerende beurs is van groot belang voor ondernemers.'

Lees verder op NUzakelijk.nl

Quebec

Zo'n zevenhonderd mensen zijn woensdagavond gearresteerd tijdens een protest van studenten in de Canadese provincie Quebec.

Bekijk fotoserie (5)

Ontruiming

De ontruiming van het tentenkamp in Ter Apel was volgens de rechtbank 'disproportioneel'. Bekijk hier de video.

Bekijk fotoserie (12)