Koudste Pasen in veertig jaar

Laatste update:  23 maart 2008 17:40 info

DE BILT - Het is met Pasen in ruim veertig jaar tijd niet zo koud geweest als dit jaar. Dat zei weerkundige Harry Geurts van het KNMI zondag. In de nacht van zaterdag op zondag vroor het in De Bilt 4,4 graden.

NU.nl/Rob Amoureus

Zo koud is het met Pasen in De Bilt sinds ten minste 1901 niet geweest, zei Geurts.

Overdag was Pasen het koudst op 29 maart 1964 met in dat etmaal een 'hoogste' temperatuur van 3,9 graden. Volgens Geurts wordt het zondag in De Bilt maximaal 5 graden. "Zo koud is het in die plaats sinds 1964 niet geweest", aldus Geurts.

Twente

Het koudst werd het in de nacht van zaterdag op zondag in Deelen en in Twente, daar vroor het 7 graden. Op verschillende andere plaatsen in het land kwam de temperatuur uit op 5 graden onder nul.

Zondag trekken vanuit het westen sneeuwbuien over het hele land. Op sommige plekken zal de sneeuw even blijven liggen. Maandag neemt de kans op sneeuw en winterse buien nog meer toe.

"Het weer wordt guurder en door de wind voelt het kouder aan dan de 4 tot 5 graden die het daadwerkelijk is", aldus Geurts.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

NUsport - Voetbal

FC Barcelona lijkt titel te kunnen vergeten

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (102)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)