Dalai lama vraagt wereld om hulp (video)

Laatste update:  19 maart 2008 20:36 info

DHARAMSHALA - De spiritueel leider van de Tibetanen, de dalai lama, heeft de wereldleiders om hulp gevraagd om de kwestie over Tibet via een "dialoog" met China op te lossen.

Foto:  ANP

 Bekijk video

Dat staat in een schriftelijke verklaring die woensdag door zijn kantoor is uitgegeven.

De leider, die in ballingschap in de Indiase plaats Dharamshala leeft, riep de internationale gemeenschap ook op om druk op Peking uit te oefenen om "terughoudendheid" te betrachten in zijn optreden tegen de onrust in Tibet.

De dalai lama herhaalde dat China zich schuldig maakt "culturele genocide" in Tibet. Hij doelt daarmee op het verdwijnen van het Tibetaanse cultureel erfgoed met zijn eigen taal, gewoonten en tradities.

Onafhankelijk onderzoek

De dalai lama herhaalde ook zijn oproep voor een onafhankelijk internationaal onderzoek naar de gebeurtenissen in Tibet, "aangezien de Chinese regering mij ervan heeft beschuldigd achter de protesten in Tibet te zitten.

Ik ben ervan overtuigd dat de demonstraties een spontane uitbarsting waren van publieke verontwaardiging na jaren van onderdrukking.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (101)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)