Veel doden door aanslag in Pakistan

Laatste update:  12 maart 2008 10:11 info

LAHORE - Bomaanslagen in de Pakistaanse stad Lahore hebben dinsdag ten minste negentien mensen het leven gekost. Zeker een explosief ging af voor een kantoor van de landelijke recherche in de oostelijke stad waardoor vijftien mensen omkwamen.

ANP

Ooggetuigen meldden hoe lichamen uit het brandende overheidsgebouw werden gehaald. Vrijwel gelijktijdig ging elders in de stad nog een bom af. Daardoor kwamen vier mensen om het leven.

Bomaanslagen hebben dit jaar in Pakistan al meer dan vijfhonderd mensen het leven gekost. Meestal zitten militante moslims achter het geweld. Dat verergerde nadat het leger vorig jaar zomer in de hoofdstad Islamabad een radicale moskee bestormde.

Taliban

Het meeste geweld vindt plaats in het noordwesten van het land waar in stammengebieden langs de grens met Afghanistan de radicaalislamitische Taliban veel aanhang hebben. Maar ook in de rest van het land vinden steeds vaker aanslagen plaats.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)