Dertig maanden geëist in tasjesdiefzaak (video)

Laatste update:  22 februari 2008 11:43 info

AMSTERDAM - Voor de rechtbank in Amsterdam heeft officier van justitie S. Hoogerheide donderdag dertig maanden gevangenisstraf geëist tegen de 46-jarige Germaine C..

Foto:  ANP

 Bekijk video

De vrouw reed in januari 2005 een 19-jarige jongen dood, die kort daarvoor samen met een handlanger C.'s handtas uit haar auto had gegrist.

Volgens de officier heeft C. zich schuldig gemaakt aan doodslag door gevaarlijk rijgedrag. Daarbij was sprake van zogeheten voorwaardelijk opzet: C. wilde het slachtoffer niet doden, maar nam wel het onaanvaardbare risico dat dat door haar handelen zou gebeuren bewust voor lief.

Brommer

Op de bewuste avond stal het slachtoffer met zijn kompaan het tasje van C. uit haar auto, terwijl zij in Amsterdam-Oost voor een stoplicht stond. Het tweetal vluchtte op een brommer.

De vrouw zette daarop direct, achteruitrijdend, de achtervolging in. In het vooronderzoek heeft C. verklaard dat zij de brommer wilde aantikken, memoreerde de officier.

Een "disproportionele reactie", vond de aanklaagster. De dieven kwamen ten val, een van hen raakte dodelijk bekneld tussen C.'s auto en een boom.

Media-aandacht

Hoogerheide hield in haar strafeis rekening met een aantal verzachtende omstandigheden: C. was zelf ook slachtoffer (van de diefstal) en door de enorme maatschappelijke belangstelling, die gepaard ging met grote media-aandacht, voor de zaak is haar leven ingrijpend veranderd.

Ook met het feit dat het drie jaar heeft geduurd alvorens C. daadwerkelijk in de beklaagdenbank belandde, moet rekening worden gehouden, aldus de officier.

Leven

C. heeft geprobeerd te voorkomen om op de openbare terechtzitting te verschijnen, omdat zij voor haar leven vreest. Op 5 februari bleef zij uit de rechtszaal weg.

In opdracht van de rechtbank spoorden politie en justitie haar vervolgens op en hielden haar woensdagmiddag aan. Donderdagmorgen werd zij naar de rechtbank gebracht en gedwongen te verschijnen. De rechtbank stond haar toe zich met een roze sjaal en een zonnebril te vermommen.

Emotioneel

Tijdens de zitting was C. bijzonder emotioneel. Zij riep bij herhaling uit dat zij weg wilde. Haar raadsman Cees Korvinus heeft tevergeefs tegen de gedwongen aanwezigheid van zijn cliënte geprotesteerd.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder