'Afsteken vuurwerk alleen oudejaarsnacht'

Laatste update:  25 januari 2008 14:12 info

DEN HAAG - Het afsteken van vuurwerk rond de jaarwisseling wordt beperkt. Minister Jacqueline Cramer wil het afsteken alleen nog toestaan in de nacht van oud op nieuw tussen 22.00 uur en 02.00 uur. Momenteel mag dat op oudjaar vanaf 's ochtends tien uur.

Foto:  NU.nl/Raymond Nieuwenburg

Cramer wil het verder mogelijk maken dat gemeenten vuurwerk alleen op bepaalde plaatsen toestaan.

Afgelopen jaarwisseling liep de vuurwerkoverlast zo sterk uit de hand dat er stemmen opgingen voor strengere regels.

Handhaving

Voorwaarde voor de nu voorgestelde strengere regels is wel dat goede handhaving mogelijk is, schrijven Cramer en collega-minister Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken) vrijdag in een brief aan de Tweede Kamer.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)