Dode Roemeense vrouw in hotel was escort
AMSTERDAM - De 21-jarige Roemeense vrouw die vorige week door geweld om het leven is gekomen in een hotel aan het Damrak in Amsterdam, was een escortdame.
Foto: NU.nl/Ronald Franke
Dat heeft het Openbaar Ministerie (OM) bevestigd naar aanleiding van een artikel in Metro.
De 25-jarige Fransman die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van de vrouw is maandag voorgeleid bij de rechter-commissaris. Hij blijft nog twee weken langer vast zitten.
Geweld
De politie hield de man aan nadat ze hem en de Roemeense na een brand in een hotelkamer op de derde verdieping van het Swissôtel aantroffen. De vrouw was toen al dood. Later bleek dat zij door fysiek geweld om het leven is gekomen.
De Fransman bleek gewond en heeft een paar dagen in een ziekenhuis gelegen. Daarna is hij ingesloten in een politiebureau.
De politie vermoedt ook dat de brand in de kamer, die rond 18.15 uur uitbrak, is aangestoken. De deur van de ruimte was bovendien gebarricadeerd zodat hotelpersoneel niet naar binnen kon om hulp te verlenen.
Veiligst
Personeel ontruimde het hotel. Drie werknemers moesten naar het ziekenhuis omdat zij kampten met ademhalingsproblemen door de rook. De vlammen beperkten zich uiteindelijk tot de kamer.
Volgens Mariska Majoor, voormalig prostituee en woordvoerster van het Prostitutie Informatie Centrum (PIC) op de Wallen, komt het in ons land niet vaak voor dat prostituees door geweld om het leven worden gebracht.
"Ik loop hier nu 22 jaar rond en heb het zes of zeven keer gehoord. Nederland is nog altijd een van de veiligste landen om als prostituee te werken."
Wachten
Majoor weet dat het regelmatig voorkomt dat meisjes uit Oost-Europese landen in hotels hun diensten aanbieden in afwachting van een btw-nummer. "Ze moeten soms twee maanden wachten voordat ze aan het werk kunnen, terwijl ze hier met een beetje spaargeld komen. Dan is het inderdaad een optie om een hotelkamer te huren en daar, semi-illegaal, wat te verdienen om te kunnen leven."
Dit soort praktijken komt volgens haar niet alleen in het Swissôtel voor. "Elk hotel in het centrum heeft daar mee te maken."

Startpagina