Horeca Friesland in actie tegen zuipcaravans

Laatste update:  16 januari 2008 14:27 info

LEEUWARDEN - De afdeling Friesland van Koninklijk Horeca Nederland (KHN) zal actie ondernemen tegen de enorme hoeveelheid caravans en keten waar jongeren samenkomen om te drinken. De Friese horeca is vooral ontdaan over het gedogen van zuipcaravans door gemeentes.

Foto:  Novum

De verontwaardiging komt onder meer voort uit het televisieprogramma De Keet van de regionale omroep Omrop Fyslân. Daarin is volgens voorzitter Baukje de Vries van de Friese horeca-afdeling onder meer te zien hoe jongeren betalen voor drank.

"En er is ook te zien hoe de keten zijn versierd. Als dat in de horeca gebeurde, dan brak de hel los", aldus De Vries woensdag.

Rookverbod

Het betalen voor drank laat volgens De Vries zien dat de keten oneerlijk concurreren met 'echte' cafés. De Vries vreest dat met het aanstaande rookverbod komende zomer de horeca nog meer wordt benadeeld, omdat in de caravans wel gewoon mag worden gerookt.

Horecawetgeving

De horeca-afdeling Friesland heeft het Bureau Eerlijke Mededinging (BEM) ingeschakeld om gemeenten onder druk te zetten de keten weg te halen of onder de horecawetgeving te laten vallen.

Gebeurt dat niet, dan volgt mogelijk de stap naar de bestuursrechter, aldus de eigenaar van Ierse pub Paddy O'Ryan in Leeuwarden.

Eisen

Burgemeester Bearn Bilker van de Friese plattelandsgemeente Kollumerland stelt dat gemeenten heel verschillend omgaan met de caravans. Zo moeten caravans in sommige gemeenten aan dezelfde eisen als horeca voldoen, terwijl in andere gemeenten meer vrijheid bestaat.

Bilker adviseert de horeca om in Den Haag voor uniforme regelgeving richting gemeenten te pleiten. Voor valse concurrentie door dorpshuizen is inmiddels al landelijke regelgeving opgesteld.

Door landelijke richtlijnen zou duidelijkheid moeten komen over de grens van wat horeca is en wat een privé-aangelegenheid is.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

NUsport - Voetbal

Guidetti kan zijn geluk niet op

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder