Doden en noodtoestand in westen VS

Laatste update:  6 januari 2008 19:46 info

MALIBU - Aanhoudende winterse stormen hebben in het westen van de Verenigde Staten al aan zeker drie mensen het leven gekost.

Foto:  EPA

Honderdduizenden huizen en bedrijven in de staten Californië, Oregon en Washington zitten zonder stroom. Dat berichtten Amerikaanse media zondag,

Schwarzenegger

Gouverneur Schwarzenegger van Californië heeft in drie gemeenten de noodtoestand uitgeroepen. Op veel plekken ligt er een dik pak sneeuw van anderhalve meter.

Snelwegen zijn afgesloten en de stormschade is groot. In Lyon County in Nevada brak door de storm een dijk langs een kanaal, waardoor honderden woningen onder water liepen.

Er vielen geen doden. De noodtoestand is er wel van kracht verklaard.

Modderstromen

De autoriteiten hebben circa 3000 mensen in het zuiden van Californië gevraagd hun huizen te verlaten omdat in hun omgeving modderstromen dreigen.

Door hevige bosbranden in oktober kwamen hellingen in onder meer Orange County bloot te liggen. Daardoor kan de met regenwater verzadigde bodem makkelijk gaan schuiven.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

NUsport - EK 2012

Lees alles over het EK op NUsport

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)