Jacob Zuma nieuwe ANC-leider (video)

Laatste update:  19 december 2007 08:33 info

POLOKWANE - Jacob Zuma is gekozen tot de nieuwe leider van de Zuid-Afrikaanse regeringspartij ANC. Dat bleek dinsdag na het tellen van de stemmen die zijn uitgebracht op een partijcongres van het Afrikaans Nationaal Congres in de noordoostelijke stad Polokwane.

Foto:  ANP

http://www1.nu.tv/home/video/show/9119 Voormalig vicepresident Zuma is met zijn winst meteen de kansrijkste kandidaat voor het presidentschap van Zuid-Afrika vanaf 2009. In dat jaar loopt de tweede termijn van de huidige president van Zuid-Afrika, Thabo Mbeki, af.

De populistische Zuma, die in opspraak kwam door een verkrachtingszaak en beschuldigingen van corruptie, kreeg 2329 stemmen tegen 1505 voor zijn rivaal Mbeki. Dren Nupen, het blanke hoofd van de kiescommissie van de overwegend zwarte organisatie, maakte de uitslag bekend. Ze was nauwelijks in staat de rumoerige massa in de zaal te overstemmen.

Op verzoek van Zuma werden de stemmen met de hand geteld. Hij vertrouwde Mbeki niet, die voor elektronisch stemmen was. De aanwezigen op het partijcongres hebben ook hun stem uitgebracht voor vijf andere belangrijke posities binnen het ANC.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder