Cruiseschip zinkende na aanvaring met ijsberg

Laatste update:  23 november 2007 15:06 info

LONDEN/USHUAIA/SANTIAGO - Een cruiseschip, de Explorer, met 154 opvarenden is vrijdag ten noorden van Antarctia tegen een ijsberg gevaren en zinkende.

ANP

De honderd passagiers en tientallen bemanningsleden zijn door Argentijnse en Amerikaanse reddingsploegen van de boot gehaald en in reddingsboten ondergebracht.

Onder de passagiers bevindt zich een groep van vijftien Nederlanders die ongedeerd zijn, net als alle andere passagiers en de bemanning. De groep had via de organisatie Djoser de reis geboekt.

Veilig

Dat meldde directeur Herman van der Velde van reisorganisatie Djoser vrijdag. "Iedereen maakt het goed", aldus Van der Velde. "In eerste instantie zijn ze aan boord gebracht van reddingsboten en inmiddels zitten ze veilig aan boord van een ander cruiseschip, dat in de buurt was."

De M/S Explorer maakte volgens de zegsvrouw van Gap Adventures water nadat het in aanvaring kwam met ijs. Hoewel de bemanning er in slaagde het water weg te pompen, werd besloten om de opvarenden te evacueren.

Veilig

Een woordvoerster van dat bedrijf zei tegenover CNN dat iedereen veilig is en dat niemand wordt vermist. Aan boord bevonden zich naast de Nederlanders ook toeristen uit Verenigde Staten, Groot-Brittanniƫ en Canada.

Vasteland

De eerste meldingen van de ondergang van de Explorer kwamen van de Britse autoriteiten op de South Shetland Islands, een eilandengroep tussen Antarctica en het Zuid-Amerikaanse vasteland. Argentiniƫ en Chili maken allebei aanspraken op de eilanden.

Het schip was speciaal gebouwd om ijs te weerstaan. De in 1969 gebouwde boot werd in 1993 grondig opgeknapt. Het cruiseschip voer op tochten die doorgaans twee weken duurden en circa 5600 euro per persoon kostten.

Gebreken

Het cruiseschip had volgens Lloyds List, een gezaghebbende vakblad voor de scheepvaart, gebreken.

Bij de laatste inspectie werden problemen met de waterdichte deuren van het in 1969 gebouwde schip geconstateerd. Ook waren de brandveiligheidsmaatregelen niet in orde, ontbrak een reddingsplan en was het onderhoud van de reddingsloepen onvoldoende.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Filmrecensies

NU.nl bespreekt de laatste films

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (101)

Crazy Horse

De befaamde nachtclub de Crazy Horse heeft bekend gemaakt voorstellingen te moeten schrappen, omdat de naaktdanseressen in staking zijn.

Bekijk fotoserie (6)

Proces Mladic

Woensdag is voor het Joegoslavië-Tribunaal het proces begonnen tegen Ratko Mladic.

Bekijk fotoserie (7)

NUzakelijk column

'Als je pas begint met veranderen tijdens een crisis, ben je altijd te laat'

Lees verder op NUzakelijk.nl