Gestolen leguanen in plantsoen gedumpt

Laatste update:  22 november 2007 17:35 info

BEVERWIJK - Wandelaars in het Willem Alexanderplantsoen in Beverwijk moeten de komende dagen uitkijken voor vallende leguanen.

Foto:  M. Betley/GNU FDL

Twee uit kinderboerderij Animalfarm in Beverwijk gestolen leguanen zijn deze week vrijgelaten in het plantsoen, zo maakte de gemeente Beverwijk donderdag bekend. De dieren verdwenen in de nacht van dinsdag op woensdag uit de kinderboerderij.

De politie arresteerde donderdagmorgen een verdachte, die de diefstal heeft bekend en heeft aangegeven dat hij de dieren heeft vrijgelaten in het plantsoen. Volgens de gemeente zijn de twee volwassen leguanen van ongeveer 1 meter 40 lang ongevaarlijk. Momenteel is een speurtocht naar de dieren gaande.

Boom

Waarschijnlijk hebben ze hun heil in een boom gevonden, aldus de gemeente. "Worden de leguanen niet gevonden, dan overleven ze de komende koude nacht waarschijnlijk niet. Sterven de dieren, dan vallen ze uit hun schuilplaats. Het ontbindingsproces van een dergelijk dier levert stankoverlast op", waarschuwt de gemeente.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (101)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder