Bewoners Zuid-Holland uren zonder water

Laatste update:  20 november 2007 00:11 info

RIJSWIJK - Diverse steden in Zuid-Holland hebben maandagavond een aantal uur zonder drinkwater gezeten. Rond 21.00 uur waren alle problemen verholpen en stroomde er bij iedereen weer water uit de kraan.

NU.nl/Marco van Duijvenbode

Rond 19.00 uur viel de waterdruk bij bewoners van Leiden en omgeving helemaal of gedeeltelijk weg door een groot lek in een transportleiding. Deze loopt van Katwijk naar de bollenstreek. De oorzaak van het lek is nog onbekend.

Het kostte de medewerkers van het Duinwaterbedrijf Zuid-Holland (DZH) ruim twee uur om dit lek voorlopig te dichten. Dinsdag komt er een definitieve oplossing. Bewoners zullen volgens een woordvoerster weinig last hebben van deze herstelwerkzaamheden.

Pompstation

Eerder op de avond zaten door het stilvallen van een pompstation ook 20.000 huishoudens in Krimpen aan den IJssel, Krimpen aan de Lek, Lekkerkerk en Ouderkerk aan den IJssel ruim een half uur zonder water. Dit voorval had geen verband met het lek in de bollenstreek.

Door het wegvallen van de waterdruk is er mogelijk grondwater in de leiding terecht gekomen. Drinkwaterbedrijf Oasen adviseert de inwoners van deze plaatsen daarom het water tot en met vrijdag 3 minuten te koken voor gebruik.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer