Gevechten bij herdenking Arafat
GAZA-STAD - Bij een grote betoging in Gaza-stad ter nagedachtenis aan de Palestijnse leider Yasser Arafat zijn maandag gevechten uitgebroken tussen demonstranten en politie-eenheden van Hamas.
Er vielen zeker vijf doden, tien mensen raakten gewond. Dit meldden lokale medici.
Het centrum van de stad was maandag gevuld met gele vlaggen van Fatah, de door Arafat opgerichte partij die nu geleid wordt door president Mahmoud Abbas. Een half miljoen demonstranten ging de straat op.
Hamas
Zondag raakten drie betogers gewond toen een aantal kleine demonstraties werd opgebroken en enkele Fatah-aanhangers werden gearresteerd door leden van Hamas. Deze partij nam in juni de macht over de Gazastrook over van Abbas.
Symbool
Arafat overleed op 11 november 2004 en is nog steeds een symbool voor Palestijnse eenheid. In een toespraak bij het graf van Arafat deed Abbas een oproep aan Hamas om de naar zijn zeggen 'militaire coup' van juni ongedaan te maken en de controle over Gaza weer aan Fatah over te dragen.

Startpagina