Vergunning verleend voor drukjacht Veluwe

Laatste update:  7 november 2007 19:46 info

ARNHEM - De provincie Gelderland heeft woensdag vergunning verleend voor eenmalige drukjacht op de Veluwe.

Foto:  ANP

De provincie moest met het afgeven van de vergunning wachten op publicatie van het kabinetsbesluit in de Staatscourant en dat is deze week gebeurd.

Niets staat de omstreden jachtmethode nu meer in de weg. Drukjacht is volgens wildbeheerders nodig om een einde te maken aan het enorme overschot aan wilde zwijnen in het natuurgebied.

Gerrit Jan Spek van de Wildbeheereenheid Veluwe (WBE) verwacht dat in volgende jaren de gebruikelijke jachtmethodes afdoende zullen zijn om het aantal varkens op ongeveer achthonderd te houden. Dat is volgens deskundigen het optimale aantal voor een natuurterrein met de omvang van de Veluwe.

Gebieden

De WBE is al enige tijd bezig om bepaalde gebieden op de Veluwe voor te bereiden op de een-op-eenmethode, zoals de drukjacht ook wel wordt genoemd.

Bij die methode jaagt een helper zwijnen uit hun rustplaats. Als dat op de juiste manier en op het goede moment gebeurt, lopen de varkens in de richting van een jager, die ze neerschiet.

Ervaring

In Nederland is nog geen ervaring met de drukjacht. Jagers van de wildbeheereenheden hebben daarom geoefend in Duitsland, waar wildbeheerders zeer te spreken zijn over de jachtmethode.

De drukjacht die nu binnenkort op de Veluwe van start gaat, dient tevens als experiment om te bekijken wat het effect van deze methode is in vergelijking met andere manieren om te jagen.

Wilde zwijnen

De wildbeheerders jagen tot begin januari. In de komende zes weken moeten ze nog enkele duizenden wilde zwijnen doden.

Natuuractivisten als de Faunabescherming en verschillende politieke partijen zijn fel tegen de drukjacht. Aan minister Gerda Verburg van LNV zijn al duizenden protestmails verzonden.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

NUsport - EK 2012

Lees alles over het EK op NUsport

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)