Mediwiet moet normaal geneesmiddel worden

Laatste update:  7 november 2007 10:03 info

DEN HAAG - Medicinale cannabis of mediwiet moet een gewoon geregistreerd geneesmiddel worden. Dat heeft minister Ab Klink van Volksgezondheid woensdag gezegd.

Foto:  ANP

Klink wil de beschikbaarheid van mediwiet voor wetenschappelijk onderzoek met vijf jaar verlengen. "Met de verlenging wil hij de ontwikkeling van een geneesmiddel met cannabis als grondstof een serieuze kans van slagen geven", stelt zijn departement.

Sinds 2003 kunnen patiƫnten op doktersrecept cannabis krijgen. Deze cannabis wordt geteeld onder toezicht van de overheid.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

NUsport - Voetbal

Guidetti kan zijn geluk niet op

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)