Verdachte doodgeschoten na neersteken agenten (video)

Laatste update:  14 oktober 2007 23:07 info

AMSTERDAM - Bij een geweldsdelict op het politiebureau op het August Allebéplein in het Amsterdamse stadsdeel Slotervaart is zondag een verdachte doodgeschoten door de politie.

Foto:  NU.nl/Scannerrob

 Bekijk video

De man had twee agenten met een mes gestoken. Dat heeft korpschef Bernard Welten in een persverklaring bekendgemaakt.

De man kwam zondagochtend rond 12.00 uur politiebureau Slotervaart binnen en sprong direct over de balie. Hij stak onmiddellijk in op een vrouwelijke agente die achter de balie stond. De verdachte stak haar in haar borst.

Toen de vrouw vluchtte kwam de verdachte haar achterna en stak haar nog twee keer in haar rug. Een mannelijke collega die haar te hulp schoot, werd vervolgens zelf in zijn nek en schouder gestoken.

Overleden

De gewonde vrouwelijke agente trok vervolgens haar pistool en schoot de man neer. Die overleed kort daarna. De gewonde agenten zijn naar het ziekenhuis vervoerd, zij verkeren buiten levensgevaar.

Er is nog niets bekend over de identiteit van de dader.

Hekken

Het politiebureau is inmiddels aan het zicht onttrokken door geplastificeerde hekken.

Het rechercheteam van Utrecht assisteert bij het verdere onderzoek naar het incident, zo meldt at5 .

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Cd-recensies

Van Halen - A Different Kind Of Truth

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder

Keizersrace

Schaatsers op de Keizersgracht in Amsterdam nemen deel aan de Keizersrace, een sprintwedstrijd over 150 meter op de bevroren gracht.

Bekijk fotoserie (7)