. Het laatste nieuws lees je het eerst op NU.nl
|

Verdachte doodgeschoten na neersteken agenten (video)

Uitgegeven: 14 oktober 2007 13:52
Laatst gewijzigd: 14 oktober 2007 23:07

AMSTERDAM - Bij een geweldsdelict op het politiebureau op het August Allebéplein in het Amsterdamse stadsdeel Slotervaart is zondag een verdachte doodgeschoten door de politie.

 Bekijk video

De man had twee agenten met een mes gestoken. Dat heeft korpschef Bernard Welten in een persverklaring bekendgemaakt.

De man kwam zondagochtend rond 12.00 uur politiebureau Slotervaart binnen en sprong direct over de balie. Hij stak onmiddellijk in op een vrouwelijke agente die achter de balie stond. De verdachte stak haar in haar borst.

Toen de vrouw vluchtte kwam de verdachte haar achterna en stak haar nog twee keer in haar rug. Een mannelijke collega die haar te hulp schoot, werd vervolgens zelf in zijn nek en schouder gestoken.

Overleden

De gewonde vrouwelijke agente trok vervolgens haar pistool en schoot de man neer. Die overleed kort daarna. De gewonde agenten zijn naar het ziekenhuis vervoerd, zij verkeren buiten levensgevaar.

Er is nog niets bekend over de identiteit van de dader.

Hekken

Het politiebureau is inmiddels aan het zicht onttrokken door geplastificeerde hekken.

Het rechercheteam van Utrecht assisteert bij het verdere onderzoek naar het incident, zo meldt at5 .

© ANP/Novum

Overig nieuws

NUfoto

Haïti

Studenten uit Haïti hebben een documentaire gemaakt over hun door een aardbeving verwoeste land.

Bekijk video

Burgers' Zoo

Familiebedrijf Burgers' Zoo wil geen Ark van Noach zijn

Lees verder op NUzakelijk.nl

Carnaval

Dit weekend werd al op veel plaatsen Carnaval gevierd.

Bekijk lezersfoto's