Correa wint verkiezingen Ecuador

Laatste update:  1 oktober 2007 06:12 info

QUITO - De partij van president Rafael Correa heeft zondag met ruime meerderheid de parlementsverkiezingen in Ecuador gewonnen. Dat hebben enkele ministers gemeld.

De officiële uitslag is nog niet bekend, maar een meerderheid van 66 zetels in het parlement zou de partij van de linkse Correa de macht geven. "Dat is de informatie die we hebben. We zouden ook meer dan zeventig zetels kunnen hebben", zei een van de ministers.

Met de overwinning op zak kan Correa politieke hervormingen doorvoeren. De president, die in januari aan de macht kwam, wil een einde maken aan jarenlange corrupte politiek en "de macht teruggeven aan het volk".

De oppositie vreest echter dat Correa het land in een socialistische staat wil veranderen zoals zijn kompaan president Hugo Chávez van Venezuela.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Wetenschap

Stevige vorstperiode maakt winter ‘normaal’

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (101)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Suarez-imitatie

Voor aanvang van het duel tussen Aston Villa en Manchester City weigert de clubmascotte van Villa de hand te schudden van zijn collega.

Bekijk de video