'Koenders meest vrouwvriendelijke bewindspersoon'

Laatste update:  20 september 2007 20:55 info

DEN HAAG - Minister Bert Koenders (Ontwikkelingssamenwerking) is "de Robbie Williams van het Binnenhof" en de meest vrouwvriendelijke bewindspersoon van Den Haag.

Foto:  ANP

De tweede prijs gaat naar voormalig minister van bestuurlijke vernieuwing Atzo Nicolaï van de VVD. Dat stelde Senay Ozdemir van de emancipatieorganisatie Women on Top donderdag.

Vrouwenrechten

Koenders verdient de eerste plaats omdat hij vrouwenrechten tot een van de vier prioriteiten van zijn beleid benoemde en daar meteen een fonds voor lanceerde. Dat geen-woorden-maar-dadengedrag slaat aan. Nicolaï krijgt de prijs omdat hij een zwangerschapsverlof voor vrouwelijke parlementariërs mogelijk maakte.

Maar de beide heren worden ook geprezen om hun presentatie. Koenders zag er op Prinsjesdag "oogstrelend" uit in zijn jacquet. Nicolaï toont keer op keer dat hij "erg lekker in het pak kan zitten".

Vereerd

De 'Robbie Williams van het Binnenhof' reageerde vereerd op zijn benoeming. Hij gaat volgende week naar Congo. Vrouwenrechten staan daar bovenaan zijn agenda. In Congo is verkrachting een instrument van oorlogsvoering, zei hij. En eigenlijk vindt hij het ook wel leuk om de Robbie Williams van het Binnenhof genoemd te worden.

Overigens is Women on Top minder te spreken over de miljoenennota. Er zitten wel cadeautjes in, zoals zwangerschapsverlof voor zelfstandig ondernemers en de pil in het basispakket, maar het zijn kleine cadeautjes, betoogde Ozdemir. De "echte grote doos" ontbreekt. Women on Top wacht nog op de beloofde plannen om een kwart van de topfuncties bij het Rijk door vrouwen te laten bezetten en de beloningsverschillen bij de overheid te halveren.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder