Tientallen arrestaties na rellen Kopenhagen (video)

Laatste update:  2 september 2007 19:51 info

KOPENHAGEN - Bij rellen in de straten van Kopenhagen heeft de Deense politie zondagochtend 63 mensen aangehouden. De politie zette traangas in om de gewelddadige jongeren onder controle te krijgen.

Foto:  ANP

 Bekijk video

Volgens een woordvoerder van de politie waren vele honderden jongeren op de been in de volksbuurt Norrebro.

Ze wierpen barricades op, gooiden met stenen en stichtten brand. "Norrebro is helemaal platgebrand en veel winkels zijn geplunderd en vernield", aldus een politiewoordvoerder zondag.

De ongeregeldheden volgden op een demonstratie die zaterdagavond laat plaatsvond. Betogers protesteerden tegen de sluiting en sloop van een jongerencentrum in maart van dit jaar. Toen werden bij rellen 677 activisten gearresteerd.

Conflict

Het conflict over het jongerencentrum sluimert al sinds 2000 toen de lokale overheid het complex verkocht waar sinds 1982 linkse activisten verblijven die het hadden gekraakt.

In het centrum werden politieke en culturele manifestaties gehouden, zoals concerten, filmvoorstellingen en debatten. Volgens een van de krakers zou in het centrum een fundamentalistische christelijke sekte komen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Binnenland

Vermiste zwemmer Zwolle nog niet gevonden

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)