Mogelijk gevaarlijke virusuitbraak in Congo

Laatste update:  29 augustus 2007 21:29 info

In afgelegen delen van Congo zijn meer dan honderd mensen overleden aan vermoedelijk een zeer gevaarlijke virusziekte. Dat hebben de plaatselijke autoriteiten gezegd.

Foto:  ANP

Onder de overledenen zijn alle mensen die onlangs de begrafenis hebben bijgewoond van twee dorpsleiders in de Zuidoost-Congolese regio Mwake. In deze streek worden de lichamen van overledenen met de hand door naasten gewassen.

Uitbraken

Congo heeft in het verleden te maken gehad met grote uitbraken van Ebola en Marburg. De autoriteiten vrezen nu ook met een dergelijk levensgevaarlijk virus te maken te hebben. In vier getroffen dorpen zijn 217 mensen ziek geworden, van wie 103 zijn overleden.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)