Skimmers ook actief in Hengelo

Laatste update:  21 augustus 2007 15:26 info

AMSTERDAM - Bij de politie Twente zijn maandag en dinsdag twaalf aangiften van pinpasfraude binnengekomen. Het zogeheten skimmen, het kopiëren van pinpasgegevens, gebeurde zeven weken geleden bij een filiaal van ABN Amro in winkelcentrum de Hasseler Es in Hengelo.

Foto:  ANP

Hoge bedragen zijn afgelopen weekeinde gepind in onder meer Rome, meldt de politie dinsdag.

De bank vergoedt de schade van gedupeerde klanten. De politie vraagt benadeelden aangifte te doen van het misdrijf.

Bij het skimmen wordt doorgaans een voorzetgleuf op de originele gleuf van een betaalautomaat geplaatst. Als iemand vervolgens zijn pinpas in het apparaat stopt, worden de gegevens van de magneetstrip gekopieerd. De pincode kan worden afgekeken met een cameraatje, waarna de rekening van de slachtoffers kan worden geplunderd. Dat gebeurt vaak in het buitenland.

Bende

Volgens het Platform Detailhandel Nederland is er momenteel een georganiseerde bende actief in Nederland die zich met skimmen bezighoudt.

Toename

De politie en de Nederlandse Vereniging van Banken hebben overigens niet het idee dat sprake is van een toename in het skimmen. Exacte cijfers zijn er niet.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)