Rode Kruis vraagt geld voor daklozen Azië

Laatste update:  1 augustus 2007 16:36 info

RIJSWIJK - Het Rode Kruis heeft girorekening 661 voor de slachtoffers van de overstromingen in Azië geopend. Miljoenen mensen zijn dakloos geraakt en op de vlucht voor het water.

ANP

Nepal, Pakistan, China, Timor-Leste en Bangladesh zijn getroffen door hevige regenval, veroorzaakt door tornado's en moessonregens. In China zijn alleen al ongeveer tweehonderd miljoen mensen slachtoffer van de overstromingen.

Het Rode Kruis heeft geld nodig voor het verschaffen van onderdak, dekens, voedsel en medische voorzieningen.

Cordaid Mensen in Nood geeft 200.000 euro voor noodhulp en wederopbouw aan de slachtoffers. De hulporganisatie verleent de hulp onder meer via lokale partnerorganisaties.

Doden

Volgens de autoriteiten in Bangladesh zijn in het land tot dusver zeker 38 doden gevallen. Ongeveer 4,5 miljoen mensen zijn in de problemen door het wassende water.

Ook in Noord-India is er sprake van wateroverlast. Daar verloren woensdag zeker 28 mensen het leven door het omslaan van een boot in overstroomde gebieden, aldus Indiase media.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Griekenland

Lagarde heeft weinig sympathie voor Griekenland

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)