Zware windstoten langs kust

Laatste update:  26 juni 2007 15:31 info

DE BILT - In Zeeland en Zuid-Holland komen dinsdagochtend zware windstoten voor die gevaar kunnen opleveren voor weggebruikers. Dat stelt de ANWB. Volgens het KNMI gaat het om windstoten met snelheden tot 90 kilometer per uur die gepaard kunnen gaan met zware regenval.

NU.nl/Peter van Zetten

In Zeeland was dinsdagochtend de N59 tussen Oosterland en Bruinisse enige tijd afgesloten omdat door de wind een boom op de weg terecht was gekomen. Omdat de windstoten pas in de loop van de ochtend voorkwamen, had de harde wind volgens de ANWB geen invloed op de ochtendspits.

In de loop van dinsdagmiddag neemt volgens het KNMI ook in het noordelijk deel van het kustgebied de wind toe. Met name in het oostelijk deel van het waddengebied kan zich een storm (windkracht 9) voordoen.

Spits

De ANWB verwacht niet dat de avondspits vrijdag veel drukker zal zijn dan anders. Wel zal de spits eerder beginnen. Voor ongeveer 700.000 Nederlanders uit het zuiden van het land begint vrijdag de zomervakantie.

De ANWB voorspelt dat er vrijdag rond het middaguur al meer dan 100 kilometer file staat op de Nederlandse wegen. Die vroege drukte is te wijten aan de combinatie van vakantie- en woonwerkverkeer. De avondspits zal tegen 19.00 uur voorbij zijn.

Werkzaamheden

Het verkeer krijgt komend weekeinde ook te maken met werkzaamheden en drukte door evenementen. Zo is de A12 tussen Den Haag en Gouda in beide richtingen dicht van vrijdagavond tot maandagochtend.

Ongeveer de helft van de 700.000 Nederlandse vakantiegangers vertrekt naar het buitenland. Die zullen onderweg weinig lange files tegenkomen op de Europese wegen, verwacht de toeristenbond. De grote drukte op de Europese wegen barst pas volgende maand los.

Rond het Noord-Duitse Hannover ontstaan wel files vanwege het Schuttersfeest. Daar worden tot en met 8 juli twee miljoen bezoekers verwacht.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Binnenland

Vermiste zwemmer Zwolle nog niet gevonden

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)