Politie geeft toestemming voor Gay Pride in Jeruzalem

Laatste update:  3 juni 2007 22:38 info

AMSTERDAM - De Israëlische politie heeft zondag toestemming verleend voor een later deze maand te houden Gay Pride-evenement in Jeruzalem.

Foto:  ANP

Het evenement zal plaatshebben op de 21ste, maar of het een optocht wordt of een bijeenkomst op één plaats is nog niet beslist, zei politiewoordvoerder Micky Rosenfeld.

Tegenstanders hebben felle protesten aangekondigd. Openlijke uitingen van homoseksualiteit geven volgens hen geen pas in een stad die voor joden, christenen en moslims heilig is.

Rellen

Vorig jaar gingen ultraorthodoxe joden meer dan een week tekeer nadat de politie toestemming had verleend voor een mars door het centrum van Jeruzalem. Uiteindelijk besloot de politie het evenement te beperken tot een voetbalstadion.

Tijdens een eerdere mars stak een tegenstander drie deelnemers neer. Een jaarlijkse Gay Pride-optocht in Tel Aviv geeft vrijwel nooit problemen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Politiek

VVD blijft verliezen in peiling Synovate

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Ziekenhuisarts

Er komt een nieuw beroep in de geneeskunde: de ziekenhuisarts.

Lees meer

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's