Mannen vaker met slok op achter het stuur

Laatste update:  22 mei 2007 12:04 info

AMSTERDAM - Mannen kruipen vaker met een slok te veel op achter het stuur dan vrouwen. Dat blijkt uit een rapport van de Adviesdienst Verkeer en Vervoer (AVV) van Rijkswaterstaat.

Foto:  Inertia Stock

Een vorig jaar uitgevoerde steekproef toonde aan dat drie procent van de verkeersdeelnemers te diep in het glaasje had gekeken. Tachtig procent van de overtreders is man.

De AVV voerde het onderzoek uit in opdracht van het ministerie van Verkeer. In samenwerking met de politie werden 75 alcoholcontroles uitgevoerd, waarbij zeker twintigduizend aanhoudingen werden verricht.

Metingen

Uit de metingen blijkt dat drie procent van de bestuurders die werden aangehouden te veel alcohol in zijn bloed had. Hoewel dat een lichte stijging is ten opzichte van 2005, is er sinds 2000 sprake van een trendmatige daling. Net als in voorgaande jaren is het percentage overtreders het hoogst tussen 02.00 uur en 04.00 uur.

Van de mannen die werden aangehouden, had drieƫnhalf procent te diep in het glaasje gekeken om aan het verkeer te mogen deelnemen. Mannen in de leeftijdsgroep van 25 tot 34 jaar scoorden het hoogst.

Vrouwen gaan op hogere leeftijd de fout in: de meeste vrouwelijke overtreders variƫren in leeftijd van 35 tot 49 jaar. Van de vrouwen die werden aangehouden, had 1,8 procent te veel op.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Kunduz

'Kunduz' heeft GroenLinks-leider Jolande Sap pijn gedaan, zegt ze in een interview met NU.nl.

Lees meer

Valentijnsdag

Valentijnsdag is allang niet meer de dag dat mensen hun geheime liefde verklaren. De dag lijkt een nieuwe betekenis te krijgen.

Lees verder