Honden bijten 10 procent kudde schapen dood

Laatste update:  15 mei 2007 23:23 info

VENLO - Loslopende honden hebben de afgelopen weken 10 procent van de kudde schapen op de Groote Heide bij Venlo doodgebeten. Dat liet natuurbeheerder het Limburgs Landschap dinsdag weten.

Foto:  Chris Heijmans

Een woordvoerder zei dat het aantal schapen dat de laatste dagen en weken door honden wordt aangevallen, extreem groot is.

Talloze schapen raakten gewond. Van de zeventig schapen overleefden er zeven de aanvallen niet. Politie en Limburgs Landschap gaan extra patrouilleren in het heidegebied.

Volgens de woordvoerder vinden veel eigenaren het "leuk" als hun hond op de hei achter de schapen aandolt. "Ze zien vaak niet eens wat zo'n hond aanricht", zei hij.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)