Politie zet lokwoning in tegen inbrekers(video)

Laatste update:  30 maart 2007 10:01 info

TILBURG - De politie in Tilburg zet sinds februari van dit jaar lokwoningen in om inbrekers te vangen. Het is een van de middelen om het enorme aantal woninginbraken in de stad en omgeving tegen te gaan.

Foto:  anp

Bekijk video

Dat heeft een woordvoerder van de politie woensdag gezegd.

Het gaat om woningen in wijken waar veel wordt ingebroken. Het huis wordt 24 uur per etmaal bewaakt door vier agenten. Omdat een dergelijke operatie veel manuren vergt, wordt een lokwoning maximaal één week gebruikt.

Lokaas

De politie maakt gebruik van huizen van particulieren en woningcoöperaties die tijdelijk leegstaan. De woningen worden zo aangekleed dat ze van buiten bewoond lijken. Meestal met een flatscreen of plasma-tv in het zicht, want dat zijn volgens de woordvoerder gewilde artikelen bij het inbrekersgilde.

Vorige week kon de politie bijna de eerste vangst melden, maar de inbrekers waren de postende agenten iets te vlug af.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Griekenland

Lagarde heeft weinig sympathie voor Griekenland

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Klaas Faber overleden

De Nederlandse oorlogsmisdadiger Klaas Carel Faber is donderdag op 90-jarige leeftijd overleden.

Lees verder

Brand Sappemeer

Een vrijstaand huis aan de Noorderstraat in Sappemeer is zaterdag verwoest door een uitslaande brand.

Lees verder en bekijk foto's

Robert Pattinson

Robert Pattinson bespreekt in Cannes ziijn nieuwe film Cosmopolis waarin hij een multimiljonair op de rand van de afgrond speelt.

Bekijk fotoserie (4)